Lamówki. Zastosowanie i wykorzystanie

Czasem niewiele potrzeba, by osiągnąć wielki efekt. Lamówka jest niepozornym elementem, który w krawiectwie robi ogromną różnicę! Lamówki producenta Texline to przede wszystkim szeroki i dostosowany do potrzeb klientów wybór.

Z czego zrobiona jest lamówka?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, warto przypomnieć sobie czym jest lamówka. A jest po prostu tasiemką lub skrawkiem materiału, który służy do obszywania – najczęściej brzegów tkaniny. Właściwie więc wszystko, co zrobione z tkaniny może potrzebować lamówki – dlatego też jest to jeden z najpopularniejszych krawieckich dodatków, bez którego nie sposób wyobrazić sobie szycia.

Co jest ważne w przypadku produkowania lamówki? Producent stoi przed zadaniem tworzenia lamówek, które będą odpowiadać bardzo szerokim potrzebom. Właśnie dlatego oferujemy bardzo duży wybór różnych kolorów i wzorów. Wykonywane są one najczęściej z bawełny. Ten naturalny surowiec, który powszechnie stosowany jest w przemyśle odzieżowym odznacza się trwałością, odpornością na wysokie temperatury oraz rozciąganie. Jest też materiałem, który niezwykle rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Prócz bawełny, przy produkcji lamówek wykorzystuje się także poliester oraz inne sztuczne materiały. W zależności od potrzeb klienta, lamówki sprzedawane są w standardowych szerokościach oraz są przygotowywane na specjalne zamówienie klienta.

Lamówki – zastosowanie poza przemysłem odzieżowym

Chociaż taśmy i lamówki kojarzą się najczęściej z obszywaniem ubrań, lamówki są wykorzystywane o wiele częściej niż może się wydawać. Bieżniki, obrusy, koce – do tych wszystkich produktów można ją z powodzeniem wszyć. Bardzo wiele gospodyń domowych kiedyś ratowało podniszczone rzeczy właśnie lamówką. Przede wszystkim dlatego, że materiały najbardziej niszczą się na brzegach. Nawet stary obrus obszyty nową lamówką może odzyskać swój dawny blask.

Interesującym przykładem zastosowania tasiemek i lamówek może być ekskluzywna torba reklamowa. Butiki, sklepy z perfumami i kosmetykami, wysokiej jakości delikatesy – to tam najczęściej spotkamy się z taką torbą, która zastępuje zwykłą reklamówkę. Taka torba wykonywana jest z bardzo dobrego papieru na którym nadrukowane jest logo producenta. Luksusowego charakteru dodają właśnie tasiemki zamiast sznurków w uchwytach.

Aby dowiedzieć się więcej o produkowanych przez nas lamówkach zapraszamy do odwiedzenia strony taśmy i lamówki.